Wimbledon order of play: Women’s semi-final day featuring Serena Williams, Angelique Kerber

Wimbledon
Wimbledon: Will honour Andy Murray

It’s women’s semi-final day at Wimbledon with the likes of Serena Williams and Angelique Kerber in action.

Centre Court (13:00 BST start)
Jelena Ostapenko v Angelique Kerber
Julia Goerges v Serena Williams
Jay Clarke & Harriet Dart v

Court No 1 (13:00 BST start)
Raven Klaasen & Michael Venus v Frederik Nielsen & Joe Salisbury
Jean-Julien Rojer & Demi Schuurs v Jamie Murray & Victoria Azarenka
Michael Venus & Katarina Srebotnik v Ivan Dodig & Latisha Chan

Court No 2 (11:30 BST start)
Jamie Delgado & Jonathan Marray v Thomas Enqvist & Thomas Johansson

Not before 12:30
Dominic Inglot & Franko Skugor v Mike Bryan & Jack Sock
Iga Swiatek v Emma Raducanu
Alexander Peya & Nicole Melichar v Bruno Soares & Ekaterina Makarova

Court 3 (13:00 BST start)
Tracy Austin & Anne Keothavong v Iva Majoli & Selima Sfar
Wayne Ferreira & Mark Woodforde v Patrick McEnroe & Jeff Tarango
Jeremy Bates & Andrew Castle v Jacco Eltingh & Paul Haarhuis

Court No 5 (11:00 BST start)
Leonie Kung v Catherine McNally
Chun Hsin Tseng v Trey Hilderbrand
Clara Burel & Diane Parry v Leylah Annie Fernandez & Gabriella Price
Ray Ho & Chun Hsin Tseng v Rinky Hijikata & Naoki Tajima
Yanki Erel & Otto Virtanen v Titouan Droguet & Simon Ivanov

Court No Court 8 (11:00B BST start)
Jonas Forejtek & Dalibor Svrcina v Brandon Nakashima & Tyler Zink
Daria Frayman & Federica Rossi v Thasaporn Naklo & Mananchaya Sawangkaew
Jesper De Jong & Damien Wenger v Aidan McHugh & Timofey Skatov
Lorenzo Musetti & Deney Wassermann v James Story & Harry Wendelken
Francesca Curmi & Viktoriia Dema v Catherine McNally & Whitney Osuigwe

Court No 11 (11:00 BST start)
Tristan Boyer & William Woodall v Matheus Pucinelli De Almeida & Joao Lucas Reis Da Silva
Georgia Drummy & Alexa Noel v Amelia Bissett & Morgan Cross
Sonay Kartal & Erin Richardson v Joanna Garland & En Shuo Liang
Savriyan Danilov & Henry Von der Schulenburg v Hugo Gaston & Clement Tabur

Court No 12 (11:00 BST start)
Anton Matusevich v Tao Mu
Jack Draper v Lorenzo Musetti
Nicolas Mejia v Gilbert Soares Klier Junior
Victoria Allen & Destinee Martins v Yuki Naito & Naho Sato
Tao Mu & Leopold Zima v Nicolas Mejia & Ondrej Styler

Court No 18 (11:00 BST start)
Xiyu Wang v Cori Gauff
Xin Yu Wang v Viktoriia Dema
Maria Lourdes Carle & Cori Gauff v Sofya Lansere & Kamilla Rakhimova
Xin Yu Wang & Xiyu Wang v Leonie Kung & Joanne Zuger

Latest