US Open order of play: Naomi Osaka v Coco Gauff as Rafael Nadal, Nick Kyrgios also play

US Open
Coco Gauff shoes

Day six is a big one at Flushing Meadows featuring Naomi Osaka v Coco Gauff, but Rafael Nadal and Nick Kyrgios are also on your US Open order of play.

Arthur Ashe Stadium – 12:00 (19:00 BST)
Women’s Singles – Round 3
C. Wozniacki (DEN) [19] vs. B. Andreescu (CAN) [15]

Men’s Singles – Round 3
H. Chung (KOR) vs. R. Nadal (ESP) [2]

Arthur Ashe Stadium – 19:00 (0:00 BST)
Women’s Singles – Round 3
N. Osaka (JPN) [1] vs. C. Gauff (USA)

Men’s Singles – Round 3
A. Rublev (RUS) vs. N. Kyrgios (AUS) [28]

Louis Armstrong Stadium – 11:00 (16:00 BST)
Women’s Singles – Round 3
T. Townsend (USA) vs. S. Cirstea (ROU)

Women’s Singles – Round 3
J. Goerges (GER) [26] vs. K. Bertens (NED) [7]

Men’s Singles – Round 3
A. Zverev (GER) [6] vs. A. Bedene (SLO)

Louis Armstrong Stadium – 19:00 (0:00 BST)
Men’s Singles – Round 3
G. Monfils (FRA) [13] vs. D. Shapovalov (CAN)

Women’s Singles – Round 3
A. Kontaveit (EST) [21] vs. B. Bencic (SUI) [13]

Grandstand – 11:00 (16:00 BST)
Women’s Singles – Round 3
E. Mertens (BEL) [25] vs. A. Petkovic (GER)

Women’s Singles – Round 3
K. Ahn (USA) vs. J. Ostapenko (LAT)

Men’s Singles – Round 3
J. Isner (USA) [14] vs. M. Cilic (CRO) [22]

Not before 17:00 (22:00 BST)
Men’s Singles – Round 3
D. Schwartzman (ARG) [20] vs. T. Sandgren (USA)

Court 17 – 11:00 (16:00 BST)
Men’s Doubles – Round 2
M. Damm (USA) & T.A. Kodat (USA) vs. K. Krawietz (GER) [12] & A. Mies (GER) [12]

Women’s Singles – Round 3
Y. Putintseva (KAZ) vs. D. Vekic (CRO) [23]

Men’s Doubles – Round 2
J.S. Cabal (COL) [1] & R. Farah (COL) [1] vs. D. Evans (GBR) & C. Norrie (GBR)

Men’s Singles – Round 3
M. Berrettini (ITA) [24] vs. A. Popyrin (AUS)

Men’s Doubles – Round 2
R. Carballes Baena (ESP) & F. Delbonis (ARG) vs. B. Bryan (USA) [7] & M. Bryan (USA) [7]

Court 5 – 11:00 (16:00 BST)
Women’s Doubles – Round 2
T. Babos (HUN) & [1] K. Mladenovic (FRA) [1] vs. E. Alexandrova (RUS) & O. Kalashnikova (GEO)

Men’s Doubles – Round 2
R. Berankis (LTU) & J.I. Londero (ARG) vs. J. Murray (GBR) [15] & N. Skupski (GBR) [15]

Men’s Singles – Round 3
P. Andujar (ESP) vs. A. Bublik (KAZ)

Mixed Doubles – Round 1
A. Rosolska (POL) & N. Mektic (CRO) vs. A. Spears (USA) & R. Bopanna (IND)

Court 4 – 11:00 (16:00 BST)
Men’s Doubles – Round 2
M. Granollers (ESP) [8] & H. Zeballos (ARG) [8] vs. E. King (USA) & H. Reese (USA)

Men’s Doubles – Round 2
H. Kontinen (FIN) [14] & J. Peers (AUS) [14] vs. L. Mayer (ARG) & J. Sousa (POR)

Women’s Doubles – Round 2
A. Groenefeld (GER) [5] & D. Schuurs (NED) [5] vs. A. Guarachi (CHI) & B. Pera (USA)

Women’s Doubles – Round 1
M. Puig (PUR) & D. Yastremska (UKR) vs. A. Kalinskaya (RUS) & Y. Putintseva (KAZ)

Mixed Doubles – Round 1
D. Schuurs (NED) [6] & H. Kontinen (FIN) [6] vs. A. Muhammad (USA) & A. Krajicek (USA)

Court 6 – 11:00 (16:00 BST)
Men’s Doubles – Round 2
N. Mektic (CRO) [9] & F. Skugor (CRO) [9] vs. L. Bambridge (GBR) & B. McLachlan (JPN)

Men’s Doubles – Round 2
M. Kecmanovic (SRB) & C. Ruud (NOR) vs. R. Klaasen (RSA) [3] & M. Venus (NZL) [3]

Mixed Doubles – Round 1
L. Hradecka (CZE) & A. Sitak (NZL) vs. R. Olaru (ROU) & F. Skugor (CRO)

Men’s Doubles – Round 1
P. Carreno Busta (ESP) & F. Lopez (ESP) vs. C. Hsieh (TPE) & C. Rungkat (INA)

Mixed Doubles – Round 2
H. Chan (TPE) [1] & M. Venus (NZL) [1] vs. D. Krawczyk (USA) & J. Salisbury (GBR)

Court 7 – 11:00 (16:00 BST)
Women’s Doubles – Round 2
D. Jakupovic (SLO) & S. Santamaria (USA) vs. Y. Duan (CHN) [12] & S. Zheng (CHN) [12]

Not before 12:30 (17:30 BST)
Women’s Doubles – Round 2
N. Kichenok (UKR) & A. Spears (USA) vs. V. Azarenka (BLR) [8] & A. Barty (AUS) [8]

Mixed Doubles – Round 1
J. Brady (USA) & D. Kudla (USA) vs. S. Zheng (CHN) & J. Vliegen (BEL)

Women’s Doubles – Round 2
V. Kuzmova (SVK) & A. Sasnovich (BLR) vs. W. Osuigwe (USA) & T. Townsend (USA)

Mixed Doubles – Round 1
B. Mattek-Sands (USA) & J. Murray (GBR) vs. S. Zhang (CHN) & J. Peers (AUS)

Court 9 – 13:00 (18:00 BST)
Men’s Doubles – Round 2
R. Albot (MDA) & M. Jaziri (TUN) vs. J. Chardy (FRA) & F. Martin (FRA)

Not before 14:30 (19:30 BST)
Men’s Doubles – Round 2
M. Pavic (CRO) [6] & B. Soares (BRA) [6] vs. M. Arevalo (ESA) & J.O’Mara (GBR)

Mixed Doubles – Round 2
Y. Duan (CHN) & M. Demoliner (BRA) vs. K. Peschke (CZE) [8] & W. Koolhof (NED) [8]

Court 11 – 11:00 (16:00 BST)
Men’s Doubles – Round 2
J. Kovalik (SVK) & A. Ramos-Vinolas (ESP) vs. L. Kubot (POL) [2] & M. Melo (BRA) [2]

Women’s Doubles – Round 2
C. Dolehide (USA) & V. King (USA) vs. O. Jabeur (TUN) & F. Stollar (HUN)

Women’s Doubles – Round 2
S. Aoyama (JPN) & A. Krunic (SRB) vs. D. Collins (USA) & E. Perez (AUS)

Women’s Doubles – Round 2
K. Muchova (CZE) & J. Teichmann (SUI) vs. E. Mertens (BEL) [4] & A. Sabalenka (BLR) [4]

Mixed Doubles – Round 1
K. Christian (USA) & J. Cerretani (USA) vs. S. Stosur (AUS) [3] & R. Ram (USA) [3]

Court 12 – 11:00 (16:00 BST)
Women’s Doubles – Round 2
M. Linette (POL) & I. Swiatek (POL) vs. S. Hsieh (TPE) [2] & B. Strycova (CZE) [2]

Not before 12:30 (17:30 BST)
Men’s Doubles – Round 2
J. Sock (USA) & J. Withrow (USA) vs. A. Krajicek (USA) & E. Roger-Vasselin (FRA)

Men’s Doubles – Round 2
A. de Minaur (AUS) & M. Reid (AUS) vs. R. Ram (USA) [10] & J. Salisbury (GBR) [10]

Women’s Doubles – Round 2
G. Dabrowski (CAN) [3] & Y. Xu (CHN) [3] vs. K. Ahn (USA) & C. McHale (USA)

Mixed Doubles – Round 1
D. Collins (USA) & N. Monroe (USA) vs. H. Carter (USA) & J. Withrow (USA)

Court 14 – 13:00 (18:00 BST)
Women’s Doubles – Round 2
M. Sakkari (GRE) & A. Tomljanovic (AUS) vs. A. Friedsam (GER) & L. Siegemund (GER)

Not before 14:30 (19:30 BST)
Women’s Doubles – Round 1
H. Chan (TPE) [7] & L. Chan (TPE) [7] vs. S. Kenin (USA) & T. Maria (GER)

Follow us on Twitter @T365Official and like our Facebook page.

Latest