US Open order of play: Roger Federer, Novak Djokovic and Caroline Wozniacki to star on day two

US Open
Caroline Wozniacki practice

Tuesday’s US Open order of play will feature Roger Federer, Novak Djokovic, Caroline Wozniacki and Angelique Kerber.

Arthur Ashe Stadium – 17:00 BST start
S. Stosur (AUS) vss C. Wozniacki (DEN) [2]
N. Djokovic (SRB) [6] vs. M. Fucsovics (HUN)

Not before 0:00 BST
Y. Nishioka (JPN) vs. R. Federer (SUI) [2]
M. Keys (USA) [14] vs. P. Parmentier (FRA)

Louis Armstrong Stadium – 16:00 BST start
A. Petkovic (GER) vs. J. Ostapenko (LAT) [10]
M. Gasparyan (RUS) vs. A. Kerber (GER) [4]
P. Polansky (CAN) vs. A. Zverev (GER) [4]

Not before 0:00 BST
N. Kyrgios (AUS) [30] vs. R. Albot (MDA)
M. Sharapova (RUS) [22] vs. P. Schnyder (SUI)

Grandstand – 16:00 BST start
N. Osaka (JPN) [20] vs. L. Siegemund (GER)
M. Cilic (CRO) [7] vs. M. Copil (ROU)
C. Garcia (FRA) [6] vs. J. Konta (GBR)

Not before 22:00 BST
F. Tiafoe (USA) vs. A. Mannarino (FRA) [29]

Court 17 – 16:00 BST start
P. Kvitova (CZE) [5] vs. Y. Wickmayer (BEL)
K. Flipkens (BEL) vs. C. Vandeweghe (USA) [24]
F. Fognini (ITA) [14] vs. M. Mmoh (USA)

Not before 21:00 BST
M. Marterer (GER) vs. K. Nishikori (JPN) [21]

Court 5 – 16:00 BST start
Y. Sugita (JPN) vs. R. Gasquet (FRA) [26]
K. Bertens (NED) [13] vs. Kr. Pliskova (CZE)
D. Collins (USA) vs. A. Sabalenka (BLR) [26]
F. Bagnis (ARG) vs. G. Monfils (FRA)

Court 10 – 16:00 BST start
R. Berankis (LTU) vs. H. Chung (KOR) [23]
D. Schwartzman (ARG) [13] vs. F. Delbonis (ARG)
T. Babos (HUN) vs. D. Kasatkina (RUS) [11]
A. Kontaveit (EST) [28] vs. K. Siniakova (CZE)

Court 13 – 16:00 BST start
A. Cornet (FRA) vs. J. Larsson (SWE)
M. Cecchinato (ITA) [22] vs. J. Benneteau (FRA)
M. Vondrousova (CZE) vs. M. Buzarnescu (ROU) [21]
A. de Minaur (AUS) vs. T. Daniel (JPN)

Court 4 – 16:00 BST start
Y. Wang (CHN) vs. A. Schmiedlova (SVK)
M. Jaziri (TUN) vs. P. Carreno Busta (ESP) [12]
L. Pouille (FRA) [17] vs. Y. Maden (GER)
N. Gibbs (USA) vs. C. Suárez Navarro (ESP) [30]

Court 6 – 16:00 BST start
M. Niculescu (ROU) vs. J. Glushko (ISR)
J. Brooksby (USA) vs. J. Millman (AUS)
M. Baghdatis (CYP) vs. M. Youzhny (RUS)
L. Cabrera (AUS) vs. A. Tomljanovic (AUS)

Court 7 – 16:00 BST start
M. Kukushkin (KAZ) vs. N. Rubin (USA)
D. Cibulkova (SVK) [29] vs. A. Rus (NED)
F. Gaio (ITA) vs. D. Goffin (BEL) [10]
Y. Putintseva (KAZ) vs. B. Pera (USA)

Court 8 – 16:00 BST start
L. Djere (SRB) vs. L. Mayer (ARG)
A. Sasnovich (BLR) vs. B. Bencic (SUI)
M. Puig (PUR) vs. S. Voegele (SUI)
B. Paire (FRA) vs. D. Novak (AUT)

Court 9 – 16:00 BST start
J. Sousa (POR) vs. M. Granollers (ESP)
T. Bacsinszky (SUI) vs. A. Krunic (SRB)
F. Krajinovic (SRB) [32] vs. M. Ebden (AUS)

Court 11 – 16:00 BST start
T. Townsend (USA) vs. A. Anisimova (USA)
V. Troicki (SRB) vs. T. Sandgren (USA)
Y. Hanfmann (GER) vs. P. Kohlschreiber (GER)
S. Cirstea (ROU) vs. A. Riske (USA)

Court 12 – 16:00 BST start
T. Smyczek (USA) vs. J. Struff (GER)
F. Di Lorenzo (USA) vs. C. McHale (USA)
M. McDonald (USA) vs. R. Haase (NED)
H. Tan (FRA) vs. E. Bouchard (CAN)

Court 14 – 16:00 BST start
S. Travaglia (ITA) vs. H. Hurkacz (POL)
G. Garcia-Lopez (ESP) vs. J. Munar (ESP)
V. Zvonareva (RUS) vs. A. Blinkova (RUS)
K. Mladenovic (FRA) vs. T. Zidansek (SLO)

Court 15 – 16:00 BST start
A. Van Uytvanck (BEL) vs. L. Tsurenko (UKR)
E. Alexandrova (RUS) vs. S. Hsieh (TPE)
J. Vesely (CZE) vs. C. Moutet (FRA)
Y. Bhambri (IND) vs. P. Herbert (FRA)

Latest